28 Haziran 2017
Pazar, 18 Haziran 2017 11:54

HPG’den eylem ve cezalandırma!

HPG-BİM bir açıklama yaparak Hakkâri’de karakola eylem düzenlediğini ve Dersim’de bir ajan’ın cezalandırıldığını kamuoyuna duyurdu

HABER MERKEZİ(18.06.2017)-HPG-BİM bir açıklama yaparak Hakkari’de bir karakolun vurulduğunu ve Dersim’de ise bir ajan’ın cezalandırıldığını kamuoyuna duyurdu. Ayrıca HPG-BİM Şemdinli ve Çukurca’da düzenlenen eylemlerin ayrıntılarını da açıkladı. Yapılan açıklamada;

‘’17 Haziran günü saat 14.20’de YJA Star güçlerimiz Hakkari’nin Şemzinan ilçesine bağlı Zeytê karakolu ve mevziilerine yönelik eylem gerçekleştirmiştir. Eylemdeki ölü ve yaralı asker sayısı tespit edilememiştir.

17 Haziran günü saat 06.10’da zırhlı araçlardan oluşan düşman konvoyu Hakkâri’nin Çelê ilçesinden Hakkari merkeze doğru ilerlediği esnada güçlerimiz tarafından hedeflenmiştir. Bu eylemdeki ölü ve yaralı asker sayısı de tespit edilememiştir.

16 Haziran günü saat 15.40’da güçlerimiz Hakkari’nin Çelê ilçesine bağlı olan Zavite karakolu yakınlarında konumlanan askeri bir birliği yönelik suikast eylemi düzenlemiştir. Eylemde 1 düşman askeri öldürülmüştür.

16 Haziran günü 08.30 ile 09.30 saatleri arasında güçlerimiz Hakkâri’nin Çelê ilçesine bağlı Çeperê Şêxa mıntıkasında konumlanan işgalci TC ordusunun bir birliğine yönelik eylem gerçekleştirmiştir. Eylemde ölü ve yaralı asker sayısı tespit edilememiştir.

Dersim’de bir ajan cezalandırıldı!

Dersim’de gerilla güçlerimizin yerlerini ve hareket tarzlarını ihbar eden, düşman ile işbirliği içinde olan Necmettin Yılmaz isimli şahıs 16 Haziran günü Dersim’e bağlı Zaxge köyü yakınlarında cezalandırılmıştır.

Herekol’da bir gerilla şehit düştü!

İşgalci TC ordusunun 12 Haziran günü Siirt’in Herekol alanında başlattığı operasyonda bölgeye bağlı Şehit Canxurt alanında yaşanan çatışmalarda 1 gerillamız kahramanca savaşarak şahadete ulaşmıştır. Şehit düşen arkadaşlarımızın sicil bilgileri şu şekildedir;’’

Kod Adı: Rêgeş Mışarê
Adı Soyadı: Mehmet Adıgüzel
Doğum Yeri: Siirt
Anne - Baba Adı: Cevahir - Ekrem
Şehadet Tarihi ve Yeri: 14 Haziran 2017 / Siirt

 Kaynak: ANF