28 Haziran 2017
Cumartesi, 17 Haziran 2017 08:49

Güney sınırında ‘’TC’’ ordusu ile gerilla arasında çatışma!

‘’TC’’ devletinin Kuzey Kürdistan’da olduğu gibi diğer parçalarda da HPG güçlerine yönelik saldırıları ve gerici savaş konsepti devam ediyor. Bu kapsamda dün gece Hakkâri’nin Çukurca ilçesinden Güney Kürdistan sınırına geçen ‘’TC’’ askerleri ile HPG gerillaları arasında başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Edilin bilgiye göre çatışmalarda şimdiye kadar 14 askerin öldüğü belirtiliyor

HABER MERKEZİ(17.06.2017)-Türk ordusu dün gece Hakkâri’nin Çukurca ilçesinden Güney Kürdistan sınırına geçti. Gerilla güçlerinin karşılık vermesi üzerine başlayan çatışmalarda 14 ‘’TC’’ askeri öldürüldü. Birçok noktada çatışmalar ve hava saldırıları devam ediyor. 

Gerillanın patlayıcı tuzak kurduğu alana giren askerler ağır darbe aldı

Türk askerleri gerillanın patlayıcı tuzak kurduğu bir alana girerek ağır darbe aldı. Mayınların patlaması ve gerillaların askerleri ateş altına alması sonucunda 14 Türk askerinin öldüğü tespit edildi. Gerilla kaynakları, ölen asker sayısının daha fazla olabileceğini aktardı.

Aynı bölgede bulunan Biznê boqağı ve Qela Bedewê alanlarına yönelik hareketliliğin devam ettiği ve Türk askerlerinin ilerlemeye çalıştığı bildirildi. Ancak gerilla güçlerinin karşılık vermesi üzerine herhangi bir ilerlemenin sağlanmadığı belirtiliyor. Alandaki hava ve kara hareketliliği yoğun biçimde devam ediyor.

Kaynak:ANF