28 Haziran 2017
Cuma, 16 Haziran 2017 11:38

Berkin Elvan 4 yıl önce vurulduğu yerde anıldı

Gezi eylemleri sırasında polis tarafından gaz fişeği ile vurulan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan Okmeydanı’nda, vurulduğu yerde anıldı

HABER MERKEZİ (16.06.2017)- 4 yıl önce bugün Gezi eylemleri sırasında evinden ekmek almak için çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeğiyle vurulan ve 269 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan vurulduğu yerde ve mezarı başında anıldı.
Okmeydanı'nda vurulduğu yere mum, karanfil ve ekmek bırakan Elvan ailesi ve yurttaşlar, burada açıklama yaptı. Yapılan açıklamada konuşan Taksim Dayanışması Sözcüsü Mücella Yapıcı “Örgütlü kötülüğün, karanlığın ayak bastığı her yeri cehenneme çevirdiği böyle bir zamanda, direndiği için, teslim olmadığı için bedel ödeyen, yaralanan ve öldürülenlere sahip çıkmak, onları unutmamak bizim en temel görevimizdir." dedi. Elvan'ı katleden polislerin sokaklarda rahatça gezdiğini belirterek adaletin yerini bulması için herkesi 6 Temmuz günü yapılacak olan ikinci duruşmaya çağırdı.

Açıklamanın ardından Feriköy Mezarlığı’na geçildi. Burada konuşan Baba Sami Elvan "Bizim direnişimiz başka çocukların ölmemesi içindir. Dün katledilen Ceylan ve Uğur'un hesabını sorsaydık belki de Berkin ölmeyecekti. Artık başka çocukların ölmemesi için mücadelemizi büyütmeliyiz." ifadelerini kullandı.